لطفاً چند لحظه صبر نمایید ...

همه چیز درباره حلوا ارده -خصوصیت حلوا ارده مرغوب و مضرات و شرایط نگهداری آن

محصولات کنجدی دارای تنوع زیادی می باشند که یکی از پر طرفدار ترین آن ها که همیشه مورد استقبال اکثر ذاوقه ها بوده است حلوا ارده می باشد
حلوا ارده فراورده ای بسیار خوشمزه و محبوب،اگر میخواهید با خصوصیات حلوا ارده . و خواص بی نظیر آن آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید....


خصوصیات حلوا ارده مرغوب 

1_ حلوا ارده باید نرم باشد ، به طوری که وقتی در دهان گذاشته می شود آب شده ونیاز به جویدن نداشته باشد.

 2_الیاف نخ مانند موجود در آن باید بسیار نازک باشد 

3_ ته گلو را نباید سوزاند ، درتهیه حلوا وقتی از اسیدسیتریک (جوهرلیمو ) بیشتر از حد معمول استفاده شود، هنگام خوردن حلوا سوزشی درته گلو احساس می شود .

4_طعم تندی نداشته باشد ، به طور معمول طعم حلوا ارده مربوط به کهنه بودن فساد ارده و کنجدی است که تندی خاصی به حلوا می دهد.

5_رنگ حلوا باید کرم روشن باشد که آن هم به نوع کنجد بستگی دارد.

6_حلوا ارده باید در موقع برش شکل خودراحفظ کرده وخردن شود

7_حلوا ارده نباید سخت یا کش دار باشد ، به عبارت دیگر باید بار حلوا رسیده باشدکه به دندان نچسبد.


"دکتررضا مورکیانگ"

 
مضرات حلوا ارده

حلوا ارده یک خوراکی سالم و خوشمزه و سرشار از ویتامین های مفید برای بدن میباشد اما  مصرف بیش از حلوا ارده به دلیل بالا بودن میزان شکر در آن به بیماری دیابتی توصیه نمی شود.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان شیرین بودن آن می تواند در صورت رعایت نکردن بهداشت فردی ، باعث ایجاد حفره و پوسیدگی

.همچنینن مصرف زیاد آن باعث اسهال نیز میشود

حلوا ارده ممتاز


شرایط نگهداری حلوا ارده

حلوا ارده را باید در محلی خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری نمود. تاریخ مصرف حلوا ارده توسط کارشناسان بهداشتی شش ماه پس از تولید تعیین شده. بدیهی است در صورتیکه در محل مناسبی مثل یخچال نگهداری شود مدت زمان بیشتری قابل استفاده می باشد.
در صورتیکه پس از مدتی شاهد وجود مقداری روغن بر روی حلوا ارده بودید جای هیچ نگرانی نیست چرا که این ویژگی ذاتی حلوا ارده‌ است. این ماده روغنی همان روغن کنجد معروف بوده که سرشار از ویتامین است. شما می‌توانید قبل از مصرف آنرا    مخلوط نموده و یا روغن آنرا جدا نموده و به‌عنوان روغن مایع مصرف نمایید.

شرایط نگهداری ارده


ارده نیز مانند حلواارده باید در محلی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود، بنابراین یخچال بهترین محل نگهداری ارده می‌باشد که می‌تواند تاریخ مصرف آنرا تا یکسال افزایش دهد.

اگر مدتی از ظرف محتوی ارده استفاده نشود رسوب کرده و روغن آن جدا شده و یا اصطلاحاً دو فاز می‌شود که این موضوع هیچ ربطی به نامرغوبی و یا فاسد شدن ارده ندارد بلکه به دلیل عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی افزودنی جهت یکنواخت نگداشتن محصول می‌باشد و توصیه می‌شود قبل از مصرف بدقت مخلوط گردد